AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Supernatural - Bölüm Özetleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Deniz

Yaş : 28

Kayıt tarihi : 21/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:158

Nerden :


MesajKonu: Supernatural - Bölüm Özetleri Paz Ara. 21, 2008 5:14 pm

lütfen sirayla


1.Bölüm Özeti


Orjinal Yayın Tarihi:13 Eylül 2005
Üretim Kodu:475285

Yazar:Eric Kripke
Yönetmen:David Nutter

Resmi Bölüm Tanımlaması:

Sam 6 ayık Dean 4 yaşındayken annelerinin anormal şekilde ölümüne şahit olurlar.John Winchester karısını öldüren şeyi yıllarca arıyor.Kendini onunla yüzleşmeden önce hazırlıyor.Sam koleje gitmeyi tercih edip yeni ve normal bir yaşama başlamayı seçer.Ama Dean babasının yine ava gittiğini ve haber alamadığını söylediğinde yine eski yaşamına döner.Ürkütücü bir telefondan sonra ipuçlarını izleyerek yolculuk yaparlar.

Özet:

22 yıl önce:Mary Winchester'ı,doğaüstü bir şey öldürür.Kocası John çığlıklarını duyunca yardıma koşar.Sam'in iyi olduğunu görünce rahatlar ama Sam'in yüzüne damlayan kan işlerin iyi gitmediğini anlamasını sağlar.Tavana baktığında karısının tavana yapışmış ölü bedenini görür.Aniden bir şey onun alev almasını sağlar.John 4 yaşındaki Dean'e Sam'i uzatarak evden dışarı çıkmasını arkasına bile bakmamasını söyler.Kendisi karısını kurtarmaya çalışır fakat başarısız olur.Ama kendini ve oğullarını çıkarmayı başarır.

Şu an:Sam şimdi Stanford Üniversitesinde öğrenci.Kız arkadaşı Jessica ile Cadılar Bayramı gecesi yatarken içerden gelen ayak seslerine uyanır.Ve bakmaya gider.İki yıldır görmediği kardeşi Dean'ı bulur salonun ortasında.Dean babasının yine ava gittiğini ama uzun süredir haber alamadığını söyler.Dean babasını ararken Sam'in yardımını ister.Sam isteksiz kabul eder.

Onlar, Jericho Kaliforniya'ya varır.Bir motel otasında babalarının günlüğünü ve notlarını keşfederler.Günlükteki koordinatları keşfederler.Bu babalarının onları bi yere yollamak için bulduğu eski bi numaradır.Oğlanlara nereye gitmeleri konusunda yardımcı olur.Dean babalarının istediği yere gitmeleri gerektiğini söyler fakat Sam redder avukatlık bürosundaki randevusunu hatırlatır.Dean onu düşünür ve hoşçakal der.Sam evine gidip yatağına yatar.Yüzüne bir damla kan damlayınca gözlerini açar ve Jessica'nın tavandaki ölü bedenini görür.Aniden alev alır her yer.Dean'in yardımıyla o evinden çıkar Sam.Bu olaydan sonra Sam,Dean ile Jessica ve annelerini öldüren şeyi bulmak için babalarını bulmayı kabul eder.

Silinen Sahneler:

Şu an bölümünün ilk sahnesi silindi.Sam'le (Bir zombi olarak giyinmiş) Cadılar Bayramı Partisine gittiği o sahne silinmiş.Yerine Sam'in Cadılar Bayramı'nı sevmemesini koymuşlar.

Dean,Sam'in dairesinin alev almasında ilk olarak evin içinden nerden çıktığı bilinmeden çıkıyordu.Bu sahnede silinmiş.

Notlar:

-Mary 2 Kasım 1983'de ölür.
-Mary öldüğünde saat 20:12'de durur.
-Mary ve Jessica'nın ölümünün 2'sinde de Sam'in yatağının üzerinde olur.
-Sam puanı 174 LSAt'da.
-John'un Dean için bıraktığı koordinatlar 35-111
-Dean kilitleri nasıl açacağını çok iyi bilir.
-Dean'ın arabasının plakası KAZ 2Y5'dir ve siyah 1967 model Chevrolet Impala kullanır.

Perde Arkası:

-Bu bölümde gösterilen ve adı geçen her cadde, Toledo'da gerçek bir caddedir.

-Ohio — Eric Kripke'nin (Yazarın) evinin olduğu şehir

-Mary'ın,tavanda alev almasının olduğu sahne çekildiği zaman,oda gerçekten ateşle yakıldı ve John Winchester gerçekten boşaltmak zorundaydı!


Bilgi:

-Women İn White /Beyaz Kadın
-Demons / İblis

Bölüm Resimleri:

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Deniz

Yaş : 28

Kayıt tarihi : 21/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:158

Nerden :


MesajKonu: Geri: Supernatural - Bölüm Özetleri Paz Ara. 21, 2008 5:15 pm

2.Bölüm Özeti

Orjinal Yayın Tarihi: 20 Eylül 2005
Üretim Kodu:
2T6901
Yazar:Eric Kripke
Yönetmen:David Nutter

Resmi Bölüm Tanımlaması:

Sam ve Dean, babasının günlüğünde bıraktığı izler ve bir kaç kampçının kaybomasından dolayı ormanın ortasına giderler.İki erkek kardeş bir Wendigo'yla uğraştıklarını öğrenirler.Bu yaratık, yerli Amerika efsanelerine konu yapmış bir yaratıkdır.Bir Wendigo, yamyamlığıyla bilinir, insan etinden beslenen insanların olamayacağı kadar kuvvet ve hıza sahip bir yaratık.Önceden yaşamış bir insandır.

Özet:

Sam ve Dean babasının bıraktığı ipuçlarıyla Colorado'ya gider.Seyahette Sam Jessica'nın ölümüyle ilgili kabuslar görmeye devam eder.Sam Stanford'u bırakmış olmasına üzülür ama Dean, onu rahatlatır.Hailey Collins adında genç bir kız bulurlar.Erkek kardeşi Tommy'nin,Blackwater sırtının yakınında arkadaşlarıyla kamp yaparken kaçırılığını düşünür.

Orada basitçe bir araştırma yapar Dean ve Sam ve 23 yıldır aynı alanda kaçırılan insanlar olduğunu keşfederler.Kaçırmaların sorumlusu olarak ayılar suçlanır ama Dean ve Sam başka bir şeyden şüphelenir.Dean ve Sam, Hailey,erkek kardeşi ve rehbere kamp alanına giderken eşlik ederler.Erkek kardeşler bir süre sonra bir Wendigo'nun peşinde olduğunu anlarlar.Rehber onlara inanmaz ve Wendigo'ya saldırmaya başlar ve boynu kırılarak ölür.

Dean ve Sam sabah daha iyi olacağı için orada saklanırlar ve sabahı beklerler.Dean ve Hailey bir yoldan Sam ve Hailey'in erkek kardeşi bir yoldan gider.Hailey ve Dean'ı Wendigo yakalar.Sam Hailey,Dean ve Tommy'le Wendigo'nun sonra yemek için baş aşağı asılmış olarak bulur.Sam onları kurtarır ve Dean siz çıkışı bulun onu ben oyalarım der.

Sam ve Dean oradan dışarı çıkmak için bir kaç tahtayı kırar ve Wendigo'yu öldürmek için, Dean yem olarak kendini kullanır.Başarır ve Wendigoyu yok eder.Hailey ve Tommy Sam ve Dean hastaneye götürür.

Silinmiş Sahneler:

Bu bölümde Tommy ararken kamp alanına gittiklerinde Sam'in ağaçta bir işaret görüp daha önce nerede gördüğünü merak etmesi silinmiş.

Notlar:

-Biz, Sam'ın bir kabusunda mezar taşı görürüz.O Palo Altosu, Kaliforniya'da gömülüdür.Sam ve Dean'ın annesi ile aynı tarihte ölmüştür.

Perde Arkası:

-Wendigo bölümünde çekilen Wendigo'nun ayak uzunluğundan memnun değildi ve Eric montaj ile tekrar düzenletti.Ama yine memnun kalmadı.
-Wendigo'nun bakışı Aphex Twin ve Come to Daddy filminden geldi.

Bilgi:

-Wendigo

Bölüm Resimleri:
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Deniz

Yaş : 28

Kayıt tarihi : 21/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:158

Nerden :


MesajKonu: Geri: Supernatural - Bölüm Özetleri Paz Ara. 21, 2008 5:20 pm

4.Bölüm Özeti


Orjinal Yayın Tarihi: 27 Eylül 2005
Üretim Kodu:
2T6903
Yazar:Raelle Tucker, Sera Gamble

Yönetmen:Kim Manners

Resmi Bölüm Tanımlaması:

Sam ve Dean, esrarengiz boğulmaların bir çok kez olduğunu ve intihar olarak geçtiğinin asıl yüzünü araştırırlar.Onlar şehirdekilerden intikam alan küçük bir oğlan olduğunu anlarlar.Şehirdekilerin karanlık bir sırrı uzun süre önce gömdüğü için intikam aldığını çözerler.Dean, önsezileri çok güçlü olan bir çocukla bağ oluşturur.

Özet:

Manitoc Göl'ün de genç bir kız her gün o gölde yüzmesine ve profesyonel bir yüzücü olmasına rağmen esrarengiz bir şekilde boğulur.Dean ve Sam araştırdığı zaman geçmiş yıllarda ki boğulma olaylarında bunun 3. olduğunu bulurlar.Ayrıca daha geçmiş yıllarda da esrarengiz şekilde boğulanlar olduğunu bulurlar.

Onlar, polis memuru Jake ve onun kızı Andreas ile torunu Lucas ile karşılaşır.Andrea'nın kocasının, daha önceden boğulan kişilerden biri olduğunu ve o günden sonra Lucas'ın bir kelime bile konuşmadığını öğrenirler.Araştırmaya devam ederler.Fakat bu sefer evin içinde Andreas boğulmaya başlar.Lucas haber verir.

Su ruhunun bir türüyle uğraştıklarını fark etmeye başlarlar.Ve biriyle ilgili olduğunu düşünürler.En yeni boğulan iki kişinin babasında hemfikir olurlar.Lucas, Dean için bir resim çizer Lucas'ın,ölümlerle bi bağı olduğunu bi ev resmi.Hala,konuşmaz, ama o ve Dean, kesin olmayan bir bağ oluştururlar.Dean ve Sam evi araştırır ve gölde 1970'te yani 35 yıl önce boğulan küçük bir oğlanın annesini bulurlar.Oğlanın,Carlton'un arkadaşı olduğu ortaya çıkar.Ve Carlton'dan intikam almaya geldiğini anlarlar.

Dean ve Sam onunla konuşmaya gittiklerinde.Gölün ortasında bot ile durduğunu ve onunda boğulacağını fark ederler.Dean ve Sam sadece, orada durup izlemekle kalabiliyor hiç bir şey yapamıyorlar.Ruh onu öldürmesine rağmen, Andrea banyosunda boğulmak üzereyken kurtarılır.Dean ve Sam başka birilerininde suçlu olduğunu anlar.

O gün Jake de orada olduğu ve onunda sorumlu olduğun üstünü kapatır.Dean,Sam ve Andrea bunu tartışırken Lucas, göle dolaşmaya çıkar dolaşır ve ruh tarafından fark edilir.Dean ve Sam, onu kurtarmak için göle atlarlar.Jake,Lucas karşılığında kendi canını almasını suç benim demesinden sonra ruh durur. Jake ölür, ama Andrea ve Lucas, kurtulur.Lucas sonunda, yeniden konuşur ve Dean ile Sam'e teşekkür eder.

Silinmiş Sahneler:

Yok.

Notlar:

-Lucas,Sam ve Dean'ı Peter (Ruh)'a yönlendirir.

Perde Arkası:

Yok.

Bilgi:

Spirits / Ruhlar


Bölüm Resimleri:


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör

Supernatural - Bölüm Özetleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Yabanci Diziler :: Super Natural -
Forum kurmak | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Suistimalı göstermek | Ücretsiz bir blog yaratın