AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Karayilan Devam Senaryosu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Hümeyr@
Yönetici
Yönetici

Kadın

MesajKonu: Karayilan Devam Senaryosu Çarş. Ekim 15, 2008 12:42 pm

ALINTI

19.Bölüm

Karayılan arkasını dönüp minaredeki bayrağı görünce sevinçle karışık gururla bakmaya devam ederken ;

Karayılan: Antep direnmeye karar verdi demek! Bir milletin ruhu zapt olunmadıkça, bir milletin azim ve iradesi kırılmadıkça o milleti boyunduruk altına almanın imkanı yoktur(Mustafa Kemal) Paşamızın bu sözünü Antep’te canı gönülden gerçekleştireceğik.

Bu gidişe bi şekilde mani olmak isteyen ama yapacağı bişeyi olmadığını görünce bu gidişe sessizce boyun eğmek zorunda kalan Elvan, Karayılan’ın sözüne kayıtsız kalamaz ve ;

Elvan: Hep beraber gerçekleştireceğiz. Diye bağırır.
Orada bulunan halk ve Karayılanla birlikte, ölüme gitmeyi göze alan arkadaşları ‘’Hep beraber’’ diye bağırırlar. Şiro ve Selahattin birbirlerine bakarlar, sonra da Karayılan’a çevirirler bakışlarını. Nizipli ise çocuklar kadar şendir ve kendisini tutamayıp;

Nizipli: Behram Çavuş kimin önce asılacağı belli oldu!.
Behram Çavuş: Ula oğlim kimmiş?
Nizipli: Kim olici? Tabiî ki Laroche!
Behram Çavuş: He evelallah şimci sıra onda tabi…
Karayılan ve arkadaşları Niziplinin bu cevabına karşılık gülümserler. Umutların tükendiği biranda durum değişmiş ve Güneş ışığını Antep’e göstermeye başlamıştır. O sırada Ahmet Muhtar gelir telaşlı ve heyecanlı şekilde. Elindeki kâğıdı göstererek soluklanır ve konuşmaya başlar;

Ahmet Muhtar: Ağalar! Mühim bir telgraf geldi. Şahin Bey’in, Antep Heyeti’yle görüşmesi gerekiyor. Kılıç Ali Bey, takviye kuvvetiyle yola çıkacakmış.

Karayılan ve arkadaşları bu duruma sevinmişlerdir. Şahin bey büyük bir gururla bakar Ahmet Muhtar’a ve ‘Vatanım için, Antep’in kurtuluşu için her şeyi yaparım gerektiğinde canımı bile feda ederim!’ der. Orada bulunan halkın yüzlerinde büyük bir sevinç hâkim olur.

Daha birkaç saat önce birbirlerine vedaları eden Memed ve Elvan biranda gelişen bu olaylar karşısında birbirlerine bakmaktan kendilerini alamazlar. Solmuş olan umutları biranda yeşermeye başlamıştır ve duruma belli etmeseler bile çok sevinmişlerdir. Memed ve Elvan birbirlerine bakarlarken Iraz da onlara bakmaktadır.

Karayılan ve arkadaşları karargâha dönmüşlerdir. Şahin bey yola çıkmak için hazırlıklarını tamamlamış ve yola çıkmak üzeredir.

Karayılan: Şahin bey dikkatli olun.
Şahin bey: Sen heç merak etme Karayılan, gittiğimiz gibi geri döniciz Allah’ın izniynen. Kalın sağlıcakla!

Şahin bey ve Karayılan birbirlerine sıkıca sarılırlar. Şahin bey ve adamları Dohurcum değirmenine doğru yola koyulurlar.

Geride kalan Karayılan, arkadaşlarına dönüp ;

Karayılan: Mademki Antep direnmeye karar verdi elimizden geleni yapmak zorundayık. Şiro ve Selahattin sizler adamları toplayın ve şehrin tüm giriş çıkışlarına yettiği kadarı ile adamlarımızı yerleştirin. Herhangi bişi olduğunda hemen habarımız olmalı. Nizipli ve Behram Çavuş sizler de elimizdeki silahları kontrol edin.
Iraz: Ağam ya ben? Bana ne görev vericin?

Elvan gözlerini süzerek Iraz’a doğru bakar, Memed ile Elvan bian göz göze gelirler. Karayılan ellerini yana doğru açıp kapatır ve;

Karayılan: Şuanda senlik bi iş yok Barutçu!
Iraz: Ama ağam!
Karayılan: Şiro, Selahattin dikkatli olun! (der ve bir elini Şiro’nun omzuna diğer elini de Selahattin’in omzuna koyar)
Şiro: Tamam ağam.
Selahattin: Sen heç merak etme gardaşım, Allah’ın izniyle düşmanlara geçit vermiycik…

Şiro ve Selahattin karargâhtan ayrılırken, Nizipli ve Behram da aldıkları görevi yerine getirebilmek için silahların bulunduğu kısıma geçerler. Iraz bahçede bir köşeye oturur ve silahını temizlemeye başlar. Memed ve Elvan bir süre birbirlerine bakarlar, daha sonra karargâhın içine girmek için adım atarlar…
Kullanıcı profilini gör http://dizidunyasi.turkforumpro.com
D@ml@

Kadın

MesajKonu: Geri: Karayilan Devam Senaryosu Çarş. Ekim 15, 2008 9:47 pm

paylastigin icin saol yapanin ellerine saglik!
Kullanıcı profilini gör http://www.BennuYildirimlar.forumt.biz
.:AyCa:.

Kadın

MesajKonu: Geri: Karayilan Devam Senaryosu Çarş. Kas. 05, 2008 4:07 pm

pek izlemedim ama neyse paylasim icin tskler
Kullanıcı profilini gör
damlos

Kadın

MesajKonu: Geri: Karayilan Devam Senaryosu Paz Kas. 16, 2008 9:59 pm

paylasim icin tskler..
Kullanıcı profilini gör
Hümeyr@
Yönetici
Yönetici

Kadın

MesajKonu: Geri: Karayilan Devam Senaryosu Paz Kas. 16, 2008 10:00 pm

ALINTI (arzu)

19.Bölüm devam senaryosu part - 2

Dr.Osman yaralılarla ilgilenmeye devam ediyordur. Asiye’nin Halime abla ile uğraştığını görünce hafif tebessüm ederek yanlarına gelir.

Dr.Osman: Ne o Halime abla? Yine kök söktürüyorsun Asiye’ye?
Halime abla: Yat yat sıkıldım doktor, yetti gari eyiyim ben! Kalkıp size yardım etmek istiyorum.
Asiye: Ne dediysem dinletemedim Osman abi.
Dr.Osman: Tamam Asiye sen diğer hastalar ile ilgilenebilirsin. Ben Halime ablayı ikna ederim.

Asiye diğer hastaların yanına gider. Halime abla ise kaşlarını çatar ve yatağın üzerinde oturur.

Halime abla: Heç ikna edeceğim diye o güzel dilini yormayasın doktor! Ayağa kalkacam deyim sana!
Dr.Osman: Halime ablacım (dedikten sonra yatağın kenarına oturur ve elleri ile Halime ablanın ellerine dokunur) Biliyorum sürekli yatmak çok zordur.
Halime abla: Nerden bilecen? Zıpkın gibi delikanlısın maşallah o hasta senin, bu hasta benim dolaşıp duruyosun. (iltifat mı ediyodur, yoksa Dr.Osman'a laf mı atıyodur belli değildir )
Dr.Osman: Pes edeceğimi düşünüyosan yanılıyosun. Eğer sen gücünü tam anlamı ile toplamazsan bize nası yardım edeceksin? Ya hastaya müdahale ederken başın dönerse? Ya hastaya faydam dokunsun diye çabalarken, zararın dokunursa?
Halime abla: Kendimi iyi hissediyorum ama…
Dr.Osman: Sana söz veriyorum, yarından itibaren ayağa kalkmana izin vericem. Ama bugünlük daha yatmalısın. Tamam mı?

Halime abla boynunu büker. Yaptıklarından utanmış gibi suçlu suçlu bakarak yatağa yeniden uzanır ve üzerindeki örtüyü başını örtecek şekilde yukarıya doğru çeker. Dr.Osman, Halime ablanın çocuksuluğuna bakıp gülümser ve yeniden diğer hastaların yanına doğru ilerlerken Asiye’ye göz atar. Asiye de gülümser ve kendi işleri ile uğraşmaya devam ederler.

Şahin Bey ve adamları heyetle buluşmak için Dohurcum Değirmeni’ne gelmişlerdir. Antep Merkez Kurulundan birkaç kişi ile Jandarma Komutanı Esat beyin bulunduğu grup ile görüşmelere başlarlar.

Esat Bey: Fransız takviye kuvvetlerinin Laroche’a yardım göndereceği haberini aldık. Albay Andrea kumandasında yardım göndermek için yola çıkacaklarmış. Bunun için Fransız kuvvetlerini durdurma görevi size verilecektir.

Şahin Bey: Siz heç merak etmeyin Esat Bey "Düşman arabaları cesedimi çiğnemeden Antep'e giremez."
Esat Bey: Bundan hiç şüphemizin olmadığını bilmenizi isteriz Şahin Bey. Yardımın gelmesini engellediğiniz takdirde, Kılıç Ali Bey takviye kuvvetleri ile Antep’e ulaşacaktır!
Şahin Bey: O vakit muvaffak olmamız çok yakındır!

Başta Şahin Bey olmak üzere orada bulunan herkes gururla ve inançla birbirlerine bakarlar. Şahin Bey o anda elini cebine götürür ve cebindeki kâğıdı hissetmek istercesine sıkar…
Kullanıcı profilini gör http://dizidunyasi.turkforumpro.com
D@ml@

Kadın

MesajKonu: Geri: Karayilan Devam Senaryosu Paz Kas. 16, 2008 10:12 pm

paylasim icin sagol cnmm...
Kullanıcı profilini gör http://www.BennuYildirimlar.forumt.biz

Karayilan Devam Senaryosu

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası