AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Doludizgin Yillar - Bölüm Özetleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Berfin

Kadın

MesajKonu: Doludizgin Yillar - Bölüm Özetleri C.tesi Ekim 25, 2008 8:04 pm

Doludizgin Yıllar 1.Bölüm Özeti

19 yaşında bir hukuk öğrencisi olan Barış, günümüzde maddi durumu ve sosyal statüsü iyi olan hemen her ailenin çocuğu gibi klasik proje çocuklarından biridir. Hep en iyi okullarda okumuş, tüm öğrencilik hayatı bu okulları kazanmaya çalışmakla geçmiştir. Ancak Barış ailesinin istediği gibi bir genç adam olma yolunda ilerliyor gibi görünse de aslında hiçbir şey göründüğü gibi değildir! Çünkü Barış istemi dışında programlanmış bütün bu hayatında hep bir çıkış noktası aramış ve sonunda çıkışı ailesinin asla onaylamayacağını bildiği hız tutkusunda bulmuştur…

Bu delicesine hız tutkusu Barış’ın hayatının hiç beklemediği şekilde değişmesine sebep olacak ve Barış’ın İstanbul’da başlayan fırtınalı hikayesi; şehrin kaos ortamından sıyrılarak Ömerli’deki sıradışı bir çiftliğe kadar uzanacaktır… Farklı bir çevreden gelen Barış bir yandan yepyeni bir hayatla karşılaşırken çiftliğin diğer gençleri Gülşen, Bekir, Feraye ve Aliço’nun hayatları da Barış’ın gelişiyle birlikte yavaş yavaş değişmeye başlayacaktır…
Kullanıcı profilini gör
Berfin

Kadın

MesajKonu: Geri: Doludizgin Yillar - Bölüm Özetleri C.tesi Ekim 25, 2008 8:05 pm

Doludizgin Yıllar 2.Bölüm Özeti

Bekir’in kurnazca oyunuyla hiç ummadığı bir durumun içine düşen Barış’ın bir seçim yapması için önünde iki yol vardır… Ya ailesinin yanına geri dönüp annesiyle sorunlu hayatına kaldığı yerden devam edecek ya da çiftliğe dönerek bu yeni ortama ayak uydurmaya çalışacaktır…

Sonunda denize düşen yılana sarılır misali mecburen çareyi çiftliğe geri dönmekte bulur… Ancak başarısız olan kaçış planının Barış’ı uslandırması beklenirken tam aksine Barış tüm çiftliğe kök söktürmeye başlamıştır.

Gizli aşıklardan Bekir Gülşen’i Aliço, Feraye’yi Barış’dan kıskanadursun, Feraye ise Barış’ı “bi değişik” bulmaya ve ona destek olan tek kişi olmaya devam etmektedir. Gülşen ise çok iyi tanıdığı babasının Barış’da ne bulduğunu ve onu çiftliğe neden kabul ettiğini anlayamamaktadır…

Bütün bunlar olup herkes Barış’ı çözmeye çalışırken bir an bile yerinde duramayan Barış, yeni planı için harekete geçer… Pelin’in Barış’la ikinci yüzleşmesi tüm düğümleri çözmeye başlayacak, Adil Baba Barış’ın içindeki cevheri gün yüzüne çıkarmaya çalışırken, Cemal de evde oğullarının keyfinin yerinde olduğunu Saliha’ya inandırmaya çalışacak, finaldeyse Barış’ın çiftliktekilere, çiftliktekilerinse Barış’a hiç beklemedikleri bir sürprizi olacaktır…
Kullanıcı profilini gör
Berfin

Kadın

MesajKonu: Geri: Doludizgin Yillar - Bölüm Özetleri C.tesi Ekim 25, 2008 8:07 pm

Doludizgin Yıllar 3.Bölüm Özeti

Barış’ın bitmek tükenmek bilmeyen kaçış planlarından vazgeçerek çiftlikte kalmayı seçmesi ve bir karınca gibi hırsla çalışmaya başlaması herkesi şaşırtmıştır… Şüphesiz Barış’ın bu kalma kararındaki en büyük etken ata binmek için içten içe bir heyecan duymaya başlamasıdır…

Saliha’nın Barış’a bir türlü ulaşamaması oğlunun çiftlikteki yaşamıyla ilgili kuşkularını artırırken, Adil Baba ise Barış’da gördüğü olumlu gelişmelerle ona çiftlikte daha özgür bir hareket alanı sağlamaya başlar… Keza Adil Baba’ya göre ata binmek için gerekli en önemli özellik olan “merhamet duygusu” kimse inanmasa da Barış’da fazlasıyla mevcuttur…

Adil’in çiftlikten kaçan Barış’ı cezalandırmak yerine ata binmekle ödüllendirmesi Ahmet’i de Adil Baba ile ilk kez karşı karşıya getirir… Bu karşılaşma Bekir’i Barış’a hoca, Barış’ı da Bekir’e öğrenci yapacak ve rekabet iyice kızışacaktır… Bu rekabet içinde Gülşen Barış’ı her geçen gün daha yakından tanımaya başlarken, Barış’sa aldatarak güvenlerini kaybettiği Feraye ve Pelin’in gönlünü alıp kendini affettirmek zorundadır…

İrfan’ın Şehzade’yi gün ve gün psikopatça takip etmesi, diğer yanda Barış’ın iyi bir binici olmak için insanüstü bir çabayla çalışması telaşı içinde kader ağlarını ince ince örecek ve çiftlikte hayat herkes için beklenmedik olaylara gebe olacaktır…
Kullanıcı profilini gör
.:AyCa:.

Kadın

MesajKonu: Geri: Doludizgin Yillar - Bölüm Özetleri C.tesi Ekim 25, 2008 8:25 pm

Doludizgin Yıllar 4.Bölüm Özeti

Saliha’nın gelişi ve tüm gerçeği bütün çıplaklığıyla öğrenişi Barış’ın çiftlikte kalmak ve Şehzade’ye binmekle ilgili bütün hayallerinin sonu olur… Artık ipler tamamen Saliha’nın eline geçmiş ve Barış için Adil Baba’nın çiftliğinden ayrılış vakti gelmiştir.

Barış’ın gidişinin ardından herkes başka başka yorumlar yapadursun, Barış herkesten habersiz yepyeni bir hayata başlayacak ve artık tek tutkusu olan Şehzade’ye bir gün binebilmek için kendisine hiç akla gelmeyen bir yol seçecektir…

Belediye Başkanı’nın intikam planları ve çiftliğe çalışmaya gelen yeni bir işçiyle işler iyice arapsaçına dönecek, tüm düğümleri çözmek üzere kendisini ateş çemberinin içinde buluveren yine kimsenin beklemediği bir ikili olacaktır…
Kullanıcı profilini gör
Deniz

MesajKonu: Geri: Doludizgin Yillar - Bölüm Özetleri Cuma Ekim 31, 2008 11:56 pm

5.BÖLÜM: YILDIZ SAVAŞLARI

Vasil’in peşindeki adamlar başta Barış ve Gülşen olmak üzere herkese zor anlar yaşatmış ancak alınan her türlü yaraya rağmen hayat bir şekilde devam etmektedir… Gülşen’in Barış’la ilgili bildiği her şey, hatta tüm duyguları yine tamamen ters yüz olmuş ve Gülşen iç dünyasında sürekli Barış’ı sorgulamaktan kendini alamamaya başlamıştır… Feraye ise kendisine göre Pelin’in artık Barış’a aşık olduğundan yüzde yüz emin olmuş bu saflarda ve bu savaşta kendine yeni stratejiler geliştirmeye başlamıştır…Yaşanan olaylardan sonra Saliha oğlunun çiftlikte sürekli acı tecrübeler yaşamasından artık sıkılmış yine Barış’la ilgili son sözü söylemeye hazırlanırken, Adil Şehzade’yi İfran’a geri vermemek için son kozunu oynayacak, İrfan en ağır şekilde rakip çiftlikten intikamını alacak, finalde Pelin’in İstanbul’daki sürpriz doğum günü daveti ile Barış, Gülşen, Bekir, Feraye ve Aliço kendisini beklenmedik olayların içinde bulacaktır…
Kullanıcı profilini gör
Deniz

6.Bölüm Özeti

Pelin’in birdenbire ortaya çıkan sevgilisi, başta Barış olmak üzere herkes için çok büyük bir sürpriz olmuştur… Şimdi bu büyük sürprizin ardından Bekir’in de çıkıp gelişiyle Barış, Gülşen, Feraye ve Bekir’i yıllar sonra bile unutamayacakları bir gece beklemektedir…

Aynı gece çiftlikte ise ortam iyice gerilmiştir. Ahmet’in parasını peşin alarak sattığı atın ortadan kaybolması yetmezmiş gibi Bekir’in de İstanbul’a gidişi Pervin ve Aliço’yu iki arada bir derede sıkıntılı ve yalnız saatler yaşamak zorunda bırakmıştır…

Gençler bu dertlerle uğraşırken Saliha ve Cemal, Adil’in çiftliğinden geçen yol davası üzerinde iki farklı taraf olmuş; Saliha mesleği ile, Barış ve Cemal’in dostları arasında bir vicdan muhasebesi yapmak zorunda kalmıştır…

Barış, Gülşen, Bekir ve Feraye’nin çiftliğe geri dönüşü her biri için sıkıntılı saatlerin başlamasına neden olacak, Ahmet’in atının ortadan kaybolmasının ardındaki sır perdesiyle birlikte Gülşen ve Feraye’nin ÖSS puanları açıklanacak, finalde Barış’ın Şehzade’ye binebilmekle ilgili yaşadığı sıkıntıyla ilgili Gülşen’in önerdiği çözüm, çiftlikte herkes için yepyeni bir dönemin başlangıcı olacaktır…
Kullanıcı profilini gör
Deniz

Doludizgin Yıllar
7. BÖLÜM
“tersyüz”

A şehrinden yol almıştık,
B şehrine giden bir trende…
Arkada kaygılarımız vardı,
Ve umutlarımızla biz en önde…

Ve bir tren daha vardı,
Aynı anda ve B şehrinde…
Umutlarıyla o da kalktı,
Bize doğru ve ters yönde…

Mutlu sona yer yok mu,
Hız ve yol probleminde…
Kazalar kaçınılmaz mı,
Gençlik hikayelerinde…

Ne umduk neler bulduk,
Sevda tünellerinde…
Çarpıştık tersyüz olduk,
Tam en güzel yerinde…

Yiğit Güralp

Osman Sınav’dan
Hayata doludizgin koşan bir gençlik hikayesi;
“Doludizgin Yıllar”
yepyeni bölümü “tersyüz” ile
21 Eylül 2008 Pazar Saat 20:00’da ATV’de

Yapımcılığını Osman Sınav’ın, yönetmenliğini ise Hakan Kurşun’un üstlendiği, senaryosunu Yiğit Güralp’in yazdığı “Doludizgin Yıllar” yepyeni bölümü “tersyüz” ile ATV ekranlarındaki macerasına devam ediyor…

Yusuf Ömer Sınav, Selen Seyven, Yılmaz Calayır, Deniz Özpınar, Yağız Bankoğlu gibi genç ve yetenekli isimlerin; Hüseyin Soysalan, Erdal Cindoruk, Ayşegül İşsever, Mehmet Polat gibi usta oyuncularla başrolleri paylaştığı “Doludizgin Yıllar”ın büyük bir merakla beklenen bu bölümünün konusu ise şöyle…

Barış ve Gülşen’in birbirini hissetmek için “daha önce denenmemiş yeni bir yol seçmeleri” başta kendilerinin sonra da çiftlikteki herkesin iç dünyasını tersyüz etmiştir… Şimdi herkes için kendisiyle ve hayatındaki gerçeklerle yüzleşme zamanı gelmiştir…

Tüm bunlara rağmen Barış, Gülşen, Aliço ve Bekir gönül meselelerini bir yana bırakmaya çalışarak Feraye’ nin zor gününde ona destek olabilmek için çözüm yolları da aramak zorundadır…

Bu anlamda Barış’ın çiftlikte kendisi için özel bir köşe bularak bu yeni mekanı yaşanabilir bir hale getirme çalışmaları da 5’linin yeniden kaynaşması için büyük bir fırsat olur…

Finalde ise hayat, herkesin kendi namına aradığı ve bulduğunu sandığı cevapları yine herkesin yüzüne vuracak ve her şey herkes için bir kez daha tersyüz olacaktır…

Gerçek hayatın içinden “bi değişik bi dizi” Doludizgin Yıllar, yepyeni bölümü “tersyüz” ile gençlik ve hayat adına söylenmemiş bütün sözleri söylemeye devam ediyor… 21 Eylül Pazar gecesi 20:00’da ATV ekranları karşısında yerlerinizi almayı unutmayın…
Kullanıcı profilini gör
Deniz

MesajKonu: Geri: Doludizgin Yillar - Bölüm Özetleri Cuma Ekim 31, 2008 11:57 pm

Yapımcılığını Osman Sınav’ın ve yönetmenliğini Hakan Kurşun’un üstlendiği, senaryosunu Yiğit Güralp’in yazdığı ilk bölümü beğeniyle izlenen gençlik dizisi “Doludizgin Yıllar8.bölümüyarından sonraile yayın gününü değiştirerek bundan sonra her pazar ekranlara gelecek olan Doludizgin Yıllar Dizisinin 8.Bölümü 28 Eylül Pazar 20:00′da ATV ekranlarında devam ediyor…

Yusuf Ömer Sınav, Selen Seyven, Yılmaz Calayır, Deniz Özpınar, Yağız Bankoğlu, Ceyda Ateş gibi genç ve yetenekli isimlerin; Hüseyin Soysalan, Erdal Cindoruk, Ayşegül İşsever, Mehmet Polat gibi usta oyuncularla başrolleri paylaştığı Doludizgin Yılların bu yedinci bölümünün konusu ise şöyle…

Artık Barış, Feraye ve Gülşen arasında dostluk ve aşka dair hiç konuşulmayanların konuşulma, hiç söylenmeyenlerinse söylenme zamanı gelmiştir… Aliço sevdiklerinin yüreklerindeki fırtınaları dindirebilmek için çabalarken, Bekir ise herkesin aksine bir anlık öfkesinin sonuçlarına katlanmak için susmak zorundadır… Ancak ne kadar susarsa sussun Bekir’in de yüreğinde tıpkı Barış gibi Gülşen’e söylenmeyi bekleyen bir çift sözü vardır…

Ailesinde olup bitenlere artık kayıtsız kalamayan Pervin bir anne olarak yaşananlara ağırlını koyarken diğer yanda yine bir anne olan Saliha hem Barış’la hem de hukuk sisteminin gerçekleriyle yüzleşmek zorunda kalacaktır…

Bütün bunlar olurken Barış ve arkadaşı Şehzade’yi bekleyen yeni bir sınav daha vardır… Son olarak uyum ve senkron sorununu çözen ikili şimdi de hız ve kademe eğitimini tamamlamak zorundadır…

Barış bir yandan Şehzade’yle çalışıp bir yandan da Gülşen’in kendisine olan hislerini öğrenmeye çalışırken çiftliğe geçmişten gelen eski bir konuk hem Barış’ın Gülşen’i fazlasıyla kıskanmasına hem de kafası yeterince karışık olan Gülşen için bir çıkış yolunun belirmesine neden olacaktır… Çünkü Gülşen dününü, bugününü ve yarınını gözden geçirerek aşkı ve dostları arasında bir karar vermek zorundadır…

Ama sonuçta insanoğlu yarını tahmin edebilse bile yarından sonrası herkes için büyük sürprizlere gebedir… Ve finalde soru işaretleriyle gelen “yarından sonra” herkes için beklenmedik ve büyülü bir aşk sahnesine dönüşecektir…
Yiğit Güralp‘ın yazdığı senaryoda 8.Bölüm Özet şiirini okumayı unutmayın…

Doludizgin Yıllar 8.BÖLÜM

“yarından sonra”

Şimdi yaşamalıyım seni
Yarından sonra çok geç
Erteleme, iteleme, öteleme beni
Şimdi tutmalıyım ellerini
Neden diye sorma
Anlaman için çok geç
Hayat pulları kırmadan
Ve içimden, sürekli, durmadan
Şimdi söylemeliyim sevdiğimi
Yarından sonra çok geç

İnsanoğlu ne tuhaf bak
Kimi yarın için yaşar…
Yelkovanla yarışan,
Sinsi bir akrep gibi…
Kimi pişman bugünden
Kalbi geçmişe saplı,
Kanadı paslı çelikten,
Köhne bir bıçak gibi…

Beklemekse ihanet
Hem zamana ihanet
Hem de kalbe ihanet
Giden gider gelmezse
İşte budur felaket
İşte budur kıyamet

Dile gelmemiş her aşk çünkü
Kalbinde hiç çizilmemiş
İkiz bir kenar bırakır
Oysa iki ismi var sevdanın
Biri senin adınsa
Diğeri benim adım
Yarından sonra çok geç
Ya söyledin, söyledin
Ya yakaladın, yakaladın

Yiğit Güralp

Gerçek hayatın içinden eğlenceli, romantik ve macera dolu, “Doludizgin Yıllar”, yepyeni bölümü “yarından sonra ile gençlik ve hayat adına söylenmemiş bütün sözleri söylemeye devam ediyor… 28 Eylül Pazar gecesi 20:00’da ATV ekranları karşısında yerlerinizi almayı unutmayın…
Kullanıcı profilini gör
Berfin

Kadın

MesajKonu: Geri: Doludizgin Yillar - Bölüm Özetleri Ptsi Kas. 03, 2008 5:44 pm

paylasim icin tsklerr cok güzel olacak bu Bölüm
Kullanıcı profilini gör
DiziForum

Erkek

MesajKonu: Geri: Doludizgin Yillar - Bölüm Özetleri Ptsi Ara. 01, 2008 5:53 pm

Doludizgin Yillar 13.Bölüm Özeti
kaçak

Kimsenin cesaret edemediği
Bir dağa tırmandık biz seninle
Ben ne yorulmana izin verdim senin
Ne de durup aşağıyı seyretmene
Bizi izleyenler vardı her yerde
Senin aklın hep
Daha önce deneyenlerdeydi
Ben ne korkmana izin verdim senin
Ne de benden vazgeçmene

Kimsenin cesaret edemediği
Bir dağa tırmandık biz seninle
Anlattın tutunamayıp düşenleri
Ben ne elimi bırakmana izin verdim senin
Ne de bana güvenmemene
Çocukluğunda hiç görmediğini söylediğin
Uçurum çiçekleri vardı zirvede
Ben çocukluğumda
Çıplak ayak gezdiğimi anlattım sana
Keskin kayalıklar üzerinde
Ve ne benden utanmana izin verdim senin
Ne de bana hükmetmene

Bembeyaz karlar vardı zirvede
Ve bir o kadar da ayaz
Kardan evler, adamlar yaptık birlikte
Sen bana diğer adamları anlattın
Ben de sana diğer kadınları
Ben en çok kardan adamı sevdim
Sen de en ukala olanı
Ve sen öyle güzeldin ki zirvede
Ne aldatmama izin verdin sana
Ne de yalan söylememe

Artık kimsenin erişemediği
Bir dağdayız seninle
Ben şimdi kaçağım
Yaklaşan sesler var bir yerlerde
Ve teslim olduğumu söylemem
Sebep olamaz buradan inmeye

Bu dağa çıkarken
Daha önce hiç yaşamadığını söylediğin
Şeyler öğrettim sana
Rütbelerimi sana verdim
Artık kontrol sende, yüreğimse ellerinde
Yoksa ben ne bırakıp gitmek isterim seni
Ne de izin veririm gitmene

yiğit güralp

Şehzade’nin kaçış planında işlerin yolunda gitmeyişi başta Barış olmak üzere Gülşen, Bekir, Aliço ve Feraye’yi çok zor durumda bırakmıştır…

Bütün bunlar yetmezmiş gibi Cemal ve Şehzade Barış’ı konuşup ikna ederek evine döndürmek üzere yola çıkmış, Adil ve Ahmet’de ortada olmayan çocuklar için endişelenmeye başlamışlardır…

Neşeyle ve büyük bir heyecanla başlayan kaçış macerası giderek yerini bir sert bir onur mücadelesine bırakacak ve finalde tüm çiftliği adeta şok edecek beklenmedik bir sürpriz yaşanacaktır…
Kullanıcı profilini gör

Doludizgin Yillar - Bölüm Özetleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası