AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Kim kimdir-Quote!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
süleyhund

avatar

Erkek

Yaş :

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1116

Nerden :


MesajKonu: Kim kimdir-Quote! Salı Ekim 21, 2008 3:33 pm

alinti

]tşk Juliet Wink

[URL="http://imageshack.us/"][/URL]
ADI :LINCOLN BURROWS
NUMARASI: 19138
BÖLÜMÜ: İdam koridoru,Hücre 18
SUÇU: Birinci dereceden cinayet
CEZASI: elektrikli sandalyede idam
CEZASINA KALAN SÜRE: bir ay
ŞARTLI TAHLİYE İÇİN UYGUNLUK: şartlı tahliye için uygun değil
Lincoln Burrows ‘un hayat öyküsü onun Fox River Eyalet Hapishanesi’ne giden yolda ne kadar kararlı olduğunun bir göstergesi.Morgan Park Lisesini henüz 10.sınıftayken terk eden Burrrows un başı yasalarla defalarca derde girmiş.sabıka kaydı hırsızlık suçundan iki ay,mülke zarar verme suçundan üç ay,saldırı suçundan altı ay,uyuşturucu bulundurmaktan on ay ve yine saldırıdan altı ay hapis cezası aldığını gösteriyor.Birleşik Devlet Başkan Yardımcısı ‘nın erkek kardeşi Terence Steadman ‘ın öldürülmesinden birinci dereceden suçlu bulunan ve idama mahkum olan Lincoln Burrows birçok kez temyize başvurmuş ve son başvurusu 12 Mart ‘ta reddedilmiş .Lincoln şimdi idam edileceği gün olan 11Mayıs ‘ı
bekliyor .

[URL="http://imageshack.us/"][/URL]
ADI:MICHAEL SCOFIELD
NUMARASI: 94941
BÖLÜMÜ:Genel Nüfus, A-Kanadı Hücre 40
SUÇU: Silahlı Soygun
CEZASI: Beş Yıl
CEZASININ BİTMESİNE KALAN SÜRE: Beş Yıl
ŞARTLI TAHLİYE İÇİN UYGUNLUK: İki yıl,altı ay
NOTLAR
Michael Scofield eğitimsel geçmişi böyle bir adamın neden suç işlemeye kalktığı ile ilgili soruları bırakıyor. Morgan Park Lisesinde ki tertemiz sicilinden başlayarak Magna Cum Laude üniversitesinden daha sonra mezun olacak B.S ile ,Sivil Mühendislik ve M.S,Sivil Mühendislik, Chicago da ki Loyola Universitesin den mezun oldu.
Tutuklandığında Chicago daki Middleton, Maxwell ve Schaum adlı saygın bir şirkette
yapısal mühendis olarak çalışan bir personeldi.
Oda arkadaşı Michael Scofield,önemli mahkumiyeti olmayan, Chicago çarşısındaki United Savings Bankasının bir şubesinden yaklaşık yarım milyon dolar çalarken yakalanan biri.Davada Scofield Chicago daki evine yakın olan birinci seviyeli güvenlikli hapishaneyi itiraz etmeden ve herhangi bir talebi olmadan cezasını geçireceği yer olarak kabul etti….
EK NOT
Sakin birinci derece diyabet hastalığına sahip ve giriş yapan ziyaretçisi Veronica Donovan ,avukatı.

[URL="http://imageshack.us/"][/URL]
VERONICA DONOVAN
Veronica Donovan Chicago nun güneyinde Fuller Park civarında zorluklar içinde büyüdü.
Lise hayatı boyunca gençlere özgü suçlar işleyen sevgilisi Lincoln Burrows a rağmen Donovan sokak hayatının onu baştan çıkarmasına asla izin vermedi.Tam bursla okuduğu Illinois Üniversitesi Champaign de B.A notu ile mezun oldu politik bilimler dalında. Baylor Hukuk Okulunda yargılama yetkisini kazanmak için doktora yaptı.
Baylor dan mezun olduktan sonra , Bianchi ve Guthrie ofislerinde gerçek mal varlığı davalarına bakmak için Chicago ya geri taşındı .
Başarılı olmasına rağmen asla köklerini unutmadı.Ceza hukuku alanında tecrübesi olmamasına rağmen son zamanlarda silahlı soygunla suçlanan çocukluk arkadaşı Michael Scofield ı savundu .michael mahkemede tüm yardım önerilerini reddetti.
Donovan şu an yatırım bankacısı ile nişanlı, Sebastian Balfour..

[URL="http://imageshack.us/"][/URL]
DR. SARA TANCREDI
Doktor Sara Tancredi hayatını basit bir atasözü ile yaşar:’’değişim ol dünyada görmek istiyorsan’’.
Sara genç yaşlarından beri doktor olmak istediğini biliyordu. Chicago varoşlarında büyüdü,her zaman hastanede çalışmayı istedi yada özel doktorluk yapmayı,iyi bir yerlerde,korunmuş.
Bütün bu istekleri Northwestern Üniversitesi birinci sınıftayken Mahatma Gandhi nin yazılarını tanıyınca değişti.Dünya görüşü derhal ve geri alınamaz bir şekilde değişti.Geleneksel doktor olmak ona uzun vadede yeterli gelmedi ve yardımseverlik yolunu daha fazla takip etmesi gerektiğine karar verdi.
İronik olan Gandh nin düşüncesindeki şiddet karşıtlığı inancındaki Doktor Tancredi kariyerini en çok şiddet olan çevrede sürdürmesiydi: Fox River Penitentiary.
Personeldeki doktorlardan biri olarak , Sara yönetimdeki fiziksel performanstan acil ameliyatlara kadar her şeyden sorumlu.çalışma zamanı asilce(çeşitli yardımseverlik ödülü aldı)aynı zamanda tehlikeli.Her gün tecavüzcülerle katillerle ve yıllardır kadın yüzü görmemiş adamlarla karşı karşıya geliyor..
Her şeye rağmen Sara her gün kendini tehlikeye attığı riskleri iki kere düşünmüyor,babası için değişmez stres kaynağı. Illinois Valisi ‘’Sınır Yargıcı’’ Frank Tancredi..Bununla birlikte çok faklı politik inançlar son yıllarda önemli bir şekilde aralarının soğumasına neden olmuş.

[URL="http://imageshack.us/"][/URL]
ADI:JOHN ABRUZZI
NUMARASI: 11846
BÖLÜMÜ: Genel Nüfus-A Kanadı, Hücre 96
SUÇU: Cinayet(2 ) cinayete teşebbüs ettirmek(2)
CEZASI: 120 yıl
CEZASININ BİTMESİNE KALAN SÜRE: 115 yıl
ŞARTLI TAHLİYE İÇİN UYGUNLUK: Şartlı tahliye için uygun değil
NOTLAR
Eski çete lideri, John Abruzzi Fox River Penitentiary a hapsedilen şu anki tartışılan en rezil mahkum.Duvarların arkasında ünü güce dönüştü.Hücre arkadaşları,katiller bile hapishane ile ilgili işleri Abruzz ye bıraktılar.Cezalandıran memurlar kuralları zorla kabul ettirirken, John Abruzzi nin hapisten kaçtığını söylemek abartı olmaz.
Abruzzi sonunda sayılan iki cinayet ve iki cinayete teşebbüs ettirmeden mahkum edildi Illinois bölge avukatlarının cezalandırmasından onar yılla paçayı sıyırdı. Otto Fibonacci Abruzzi'nin davasında görgü şahitliği ifadesine şartıyla ,iki rakip gangsteri ortadan kaldırmakla mahkum olması için jüriyi inandırdı.Abruzzi daha sonra Fibonacci nin başına ödül koydu , Fibonacci de tanık koruma programına girmeye zorlandı. Abruzzi Fibonacc nin nerede olduğunu çılgınca bilmek istediğini kulak misafiri olduğunu ifade eder.
EK NOTLAR
Kayıt yaptıran ziyaretçisi Philip Falzone’’iş ortağı’’, Anthony Smallhouse diğer ‘’iş ortağı’’ ,Mary Abruzzi karısı , Nicole Abruzzi kızı ve John Abruzzi, Jr. Oğlu …Cezaevi işlerinde çalışıyor

[URL="http://imageshack.us/"][/URL]
ADI:FERNANDO SUCRE
NUMARASI: 10960
BÖLÜMÜ:Genel Nüfus, A-Kanadı, Hücre 40
SUÇU: Ağırlaştırılmış İki Sayılan soygun
CEZASI: 17 yıl
CEZASININ BİTMESİNE KALAN SÜRE: 9 yıl 10 ay
ŞARTLI TAHLİYE İÇİN UYGUNLUK: bir yıl 4 ay
NOTLAR
Fernando Sucre Chicago şehrinde doğdu ve yükseldi, Illinois adalet sistemi ile çeşitli şekillerde karşılaştığı yer olan Humboldt Park çevresinde büyüdü.Sucre nin annesi onun kaderinde hapse girmek ve çıkmak olduğunu hissetti ve onu kurtarmak için çaba sarf etti yeni umutlu bir başlangıç yapması için onu teyzesiyle birlikte New York a gönderdi.
New York da Sucre nin hayatı değişmeye başladı.ciddi bir işe başladı araba park eden görevli olarak ve hayatının aşkı ile tanıştı Maricruz Delgado.En önemlisi beladan kaçınıyordu ve sicilini temiz tutuyordu.
Daha sonra Sucre Humboldt Park taki eski arkadaşlarına ziyarete geldi ve iki içki dükkanını dolu olmayan ateşli silahlarla soymaktan aynı gece eski arkadaşlarıyla birlikte mahkumiyete geri döndü.
Fox River a geldiğinden beri Sucre örnek mahkum oldu.ilgisini ifade edecek mümkün olan en kısa cümlelerin yardımıyla dışarı çıkabilecek ve kız arkadaşıyla birlikte olabilecek.
EK NOTLAR
Kayıtlı ziyaretçisi Maricruz Delgado kız arkadaşı. Maricruz Delgado ile onaylanmış evlilik ziyareti hakkına sahip.cezaevi işlerinde çalışıyor.

[URL="http://imageshack.us/"][/URL]
CAPTAIN BRAD BELLICK
Captain Bellick Correctional Officer Sınavını sonbaharda geçtik ten sonra liseden mezun oldu ve o zamandan beri Fox River Penitentiary de.bu zaman içinde yavaşça ve sabırla C.O. mevkisine yükseldi.
Üç yıl önce birkaç mahkumları suiistimal edildiği iddiasına rağmen (hiç biri kanıtlanamadı)yüzbaşılık rütbesine terfi edildi C.O nun en yüksek konumuna.Şimdiki görevinin kapsamı;ölüm cezasına çarpıtılan mahkumların elektrikli sandalyeye taşınmasına yardım etmek , Fox River ın hapishane mahkumların çalıştığı iş kollarını denetlemek ve günlük operasyonlarla genel nüfusun düzenini korumak.
Bellick C.O nun C.O su olarak bilinir.onun görüşüne göre ‘’iyi mahkum diye bir şey yoktur’’hapishanenin amacı mahkumları cezalandırmaktır rehabilitasyon değildir.

[URL="http://imageshack.us/"][/URL]
WARDEN HENRY POPE
Geleneksel akıl der ki hapishaneler suç işlemiş kişileri cezalandırmak için inşa edilmiştir. Warden Pope bu okulun düşüncesini kabul etmez.
Warden Pope son 18 yıldır Fox River Penitentiary ın sorumluluğunu üstlenmiş rehabilitasyon amacı ile ,hapishane sakinleri serbest bırakıldığında başka bir suç işlemek konusunda daha az istekli olmuşlardır.Bu amaçla mahkumların gerçek dünyada eğitim kazanmalarına yardım etmek için boya işi gibi, peyzaj,çok sayıda endüstriyel yetenek isteyen yerlerde eksiksiz hapishane endüstrisini kurmuş. Warden Pope aynı zamanda eğitim programıyla mahkumların lise eşdeğerinde diploma almalarını sağlamış nadir olarak üniversite mezunları bile olmuş ve bu programından ödül kazanmıştır.Yakın emekliliği ,Fox River ı aynı tarzda yönetecek bir halef arıyor.
Warden Pope ve karısı Judith 39 yıllık evliler.

[URL="http://imageshack.us/"][/URL]
CHARLES WESTMORELAND
NUMARASI: 82978
BÖLÜMÜ: Genel Nüfus A-Kanadı, Hücre13
SUÇU:Ağırlaştırılmış Araçlı Saldırı, Araçlı Saldırı, Kasıtsız Cinayet ve İhtiyatsız Adam Öldürme
CEZASI: 96 Yıl
CEZASININ BİTMESİNE KALAN SÜRE: 66 Yıl
ŞARTLI TAHLİYE İÇİN UYGULUK: 40Yıl
Charles Westmoreland Fox River da en uzun süre geçiren mahkum şu anda 28 yılını hapishanede geçirdi. Westmoreland başlangıçta Havens, New Mexico da denenmiş ve mahkum edilmişti New Mexico nun Penitentiary da mahkumiyetinin 7 yılını geçirdi.bütçe sorunları nedeniyle New Mexico bazı mahkumları başka eyaletlere göndermesi gerekti.bunun sonucunda Westmoreland Fox River a 1978 yılında transfer edildi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.MuraTYildirim.Biz
süleyhund

avatar

Erkek

Yaş :

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1116

Nerden :


MesajKonu: Geri: Kim kimdir-Quote! Salı Ekim 21, 2008 3:34 pm

New Mexico da hapsedilmesinden hemen sonra Westmoreland ın aslında efsanevi uçak haydudu DB Cooper olduğu söylentileri yayılmaya başladı.1971 de Cooper kötü şöhretiyle 727 dolu yolcuyla rehin tuttu ve ona $1.5 milyon ödendi. Pacific Northwest ormanlarına paraşütle uçaktan atladı onu bir daha gören olmadı. Cooper un suçu için Westmoreland u itham edecek kanıtlar asla yeterli olmadı.Duruma bağlı olarak sadece şüphelenilecek kadar kanıt bulundu .Ve bu şüphe onu Fox River a kadar takip etti.
Başkaları tarafından milyoner bir mahkum zannedilmek kolay değildi.1983 de Westmoreland un cezasına on yıl daha eklendi görevli memurlara saldırıdan. Westmoreland gardiyanın onun Cooper olduğunu zannettiğini ve parasını ondan zorla aldığını iddia etti. C.O suçlamasını reddetti.
NOTLAR
Mahkumun Marilyn adlı gri bir kedi saklama hakkı var mahkumların hayvan besleme hakkı oldukları zamandan gelen kedilerin torunu.Hücresinde tutma hakkına sahip ama kedinin koşmasına izin yok bu yüzden bu yeteneğini kaybetmiş.Mahkum kızı tarafından ziyaret ediliyor Anna Westmoreland.Mahkum hapishanede B işlerinde çalışıyor ve mahkum emanetçi olarak da çalışıyor….
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.MuraTYildirim.Biz

Kim kimdir-Quote!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Yabanci Diziler :: Prison Break -
forum kurmak | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Suistimalı göstermek | Ücretsiz blog