AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
süleyhund

avatar

Erkek

Yaş :

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1116

Nerden :


MesajKonu: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 9:59 pm1.Bölüm Özeti

Elif, Armağan, Yeliz, Bilge ve Cansu, bekçiliğini üstlendikleri köşkte kendilerine ayrılmış bölümde anneleri ve, uzun yol şoförlüğü yapan babalarıyla yaşayan, birbirine bağlı beş kız kardeştir. Hukuk fakültesi 2. sınıf öğrencisi Elif (20), içi dışında, sırdaş, güçlü, “delidir ne yapsa yeridir” tanımının en iyi örneklerinden Armağan (17) - nam-ı diğer Armi , okul derdiyle, sivilceleriyle, üç kuruş harçlıkla arkadaşlarına rezil olmadan onlara yetişme telaşıyla tam bir ergen Yeliz (15), yaşından büyük bir hastalıkla yaşayan, olgun, kitap okuma tutkusu olan, sorumluluk sahibi, anlayışlı Bilge (12) ve en küçük, en hassas, en sevimli, müzik tutkunu Cansu (6).
Kaderin onlara hazırladığı kötü sürprizlerden habersiz hayat dolu, 5 kız kardeş, her zaman ki günlük kaygılarla başlarlar güne. Elif üniversite arkadaşlarının ev partisine gitmek ister. Ancak istediği gibi giyecek kıyafeti yoktur. Yan köşkün kahyası Bade’nin hukuk okuyan yeğeni Ali’nin gönlü ise aynı okula gittikleri Elif’tedir. Hem altında oturdukları zengin ailenin köşküne göz kulak olup, hem de terzilik yapan anne Nalan’ın aklı ise son seferinde Irak’a gönderilen tır şoförü kocası Mustafa’dadır. Yan köşkün aksi sahibi Hulusi, Nalan ve
kızlarına komşu olmaktan şikayetçidir. Onları beğenmez, küçük görür. Üstelik aksi Hulusi’nin kendinden beter kardeşi Sami, oğlu ile birlikte yurtdışından bir süreliğine yanına misafir gelir. Aklında da payları olduğu ve 5 kız kardeşin yaşadığı yan köşk ile ilgili planları vardır. Misafirler gelir ve daha ilk günden Hulusi’nin yeğeni Utku ile 5 kız kardeşten Armağan arasında kapışma yaşanır. Nalan ve kız kardeşler, Elif’in partiye gitmesi için çok çabalarlar. Binbir güçlükle de olsa çok istediği partiye giden Elif’i ise tatsız bir sürpriz beklemektedir. Nalan’a kocası Mustafa’nın çalıştığı şirketten bir telefon gelir. Bu beklenmedik telefon önce Nalan’ı sonra da 5 kız kardeşi yıkacaktır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.MuraTYildirim.Biz
süleyhund

avatar

Erkek

Yaş :

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1116

Nerden :


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:00 pm

2.Bölüm Özeti

ANNELERİNİN ÖLÜM HABERİNİ ALAN 5 KIZ KARDEŞ ŞOKTADIR.ELİF VE ARMAĞAN BABALARININ DA ÖLDÜĞÜNÜ BİR SÜRELİĞİNE KÜÇÜK KARDEŞLERİNDEN SAKLAMA KARARI ALIRLAR
AYAKTA KALMAK İÇİN TEK ÇARELERİ VARDIR O DA BİRBİRLERİNE KENETLENMEKTİR.

Elif , Armağan , Yeliz , Bilge ve Cansu , bekçiliğini üstlendikleri köşkte kendilerine ayrılmış bölümde anneleri ve uzun yol şöforü babalarıyla yaşayan , birbirine bağlı beş kız kardeştir.Kaderin onlara hazırladığı kötü süprizlerden habersiz başladıkları gün ardarda gelen kötü haberle yıkılırlar. Kızkardeşlerden en büyük ikisi Elif ve Armağan haber annelerinin durumunu öğrenmeye hasteneye giderler.İki kızkardeş hastanede acı gerçekle yüzleşirler.Annelerini artık bir daha göremeyeceklerdir. Henüz bu gerçeği bile kabul edememişlerken babalarının da Irak’ta uğradığı bir saldırıda öldüğünü de öğrenirler.İki kızkardeş evdeki küçükler için güçlü olmak zorundadır.Babalarının da öldüğünü şimdilik saklama kararı alırlar.Evdekiler de öğrendikleri bu acı haberle yıkılır,annesinin öldüğünü öğrenen en küçük kardeş Cansu, sessizliğe gömülür. Yan köşkün Kahkayası Bade ve yeğeni Ali kızlara destek olmaya çalışır.Halaları Şevkiye de haberi duyunca cenazeye gelir.Özellikle Cansu karşı çok duyarlıdır.Bu ilgi özellikle en büyükleri Elif’i rahatsız eder,elinden geldiği kadar halayı kardeşlerinden uzak tutmaya çalışır.Herkes Baba Mustafa’dan haber beklemektedir.Elif ve Armağan babaları konusunda köşeye sıkışmışlardır.Ellerindeki para da gün geçtikçe azalmaktadır.Elif kuaförde, Armağan da part Time bir işe başvurur.Bir kaç gün geçtiği halde Cansu’nun tek kelime bile konuşmaması kızları çok üzer.Hala Şevkiye Cansu’yu doktora götürmek için devreye girer.Hala’nın niyeti başkadır,üstelik kızların babası olan Kardeşi ile ilgili bilgi almak için çalıştığı şirkete gider.Ayakta durmak için birbirlerine kenetlenen kız kardeşleri kötü bir süpriz beklemektedir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.MuraTYildirim.Biz
Kübr@

Yaş :

Kayıt tarihi : 20/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:130

Nerden :


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:01 pm

paylasim icin tskler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Kübr@

Yaş :

Kayıt tarihi : 20/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:130

Nerden :


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:01 pm

3. Bölüm Özeti


Kızkardeşler sokakta kalma tehlikesiyle karşı karşıya

Köşkü restorana çevirmek için tadilata gelen ekip, kızları yataklarından kaldırır. Beş kız kardeş de şaşırır. Elif ve Armi adamlarla tartışırlar ve evi gezmelerine izin vermezler.
Kızların tavrını öğrenen ve bir an önce işi bitirmeye çalışan Sami iyice saldırganlaşır. Üst üste yaşadıkları felaketler yetmezmiş gibi, beş kız kardeş şimdi de sokakta kalacaklardır. İşin ciddiyetini anlayan Elif hemen ev aramaya başlar. Armi de garsonluk için başvurur. Ancak gittiği kafeteryada Utku ile karşılaşır ve yine tartışırlar. Köşk için adamlar ikinci kez kapılarına dayanınca Armi kendine hakim olamaz ve Hulusi Bey’in evine gider. Ona ağzına geleni söyler. Kızlar bir şekilde hayata tutunmaya çalışırken halaları Şevkiye de boş durmaz ve Cansu’yu almak için bir avukatla anlaşır. Kurduğu plana göre Cansu’yu ablalarından koparmak için mahkemede delil olacak her şeyi toplamaya başlar. Günler geçtiği halde babalarından haber alamayan küçükler, Elif ve Armi’yi iyice sıkıştırmaya başlarlar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Kübr@

Yaş :

Kayıt tarihi : 20/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:130

Nerden :


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:01 pm

5. Bölüm


Utku’nun planı tutuyor, kızlar köşkte kalıyor

Köşkün diğer mal sahibini birden karşısında gören Sami’nin eli ayağına dolanır. Sami, Amerika’dan gelen hissedarı yeniden kandırmaya çalışır. Fakat adamın tavrı nettir. Kızlar köşkün gerçek değeri hesaplanıp satılana kadar köşkte kalacaklardır. Elif, kızları eve döndürmek için halasıyla konuşmaya gider. Cansu ve Bilge bu konuşmadan etkilenirler. Köşk işini Ali’nin çözdüğünü zanneden Elif ve Armi, onu yere göğe sığdıramazlar. Ancak Utku’nun yaptığının kendine mal edilmesi Ali’yi rahatsız eder ve gerçeği Armi’ye söyler. Utku ile konuşmaya giden Armi ile Utku arasında beklenmedik bir yakınlaşma yaşanır. Bilge herkesten gizli babasının şirketine gider ve orada olay çıkarır. Küçük kalbi yaşadığı bu heyecana dayanamayan Bilge fenalaşır ve bayılır. Orada iş görüşmesinde olan Timuçin onu hastaneye götürür. Hastanede yapılan tetkiklerde Bilge ile ilgili kötü bir sürpriz ortaya çıkar. Timuçin, Bilge’nin durumunu Elif’e söylemek zorundadır. Cansu ve Bilge eve ablalarının yanına dönerler. Yaklaşan tehlikeden habersiz olan Yeliz halasında kalmaya inat eder.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Kübr@

Yaş :

Kayıt tarihi : 20/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:130

Nerden :


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:02 pm

6.Bölüm Özeti

YELİZ’DEN FAYDALANAMAK İÇİN ENİŞTESİ İÇEÇEĞİNE İLAÇ KATIYOR.
KALBİ DELİK OLAN BİLGE ACİL AMELİYAT OLMAK ZORUNDA. ELİF İSE TİMUÇİN’NİN ANNESİNİN YÜZÜĞÜNÜ ÇALMAKLA SUÇLANIYOR.
Utku’nun İngiltere’de bir sevgilisi olduğunu öğrenen Armi çılgına döner.Utku’nun Armi’yi öptüğnü öğrenen Ali ondan hesap sormaya gider ve iki genç fena kapışırlar.Bilge’yi tetkikler için hastaneye götüren Elif eğer hemen ameliyat olmazsa kardeşini kaybedeceklerini öğrenir.Kızların ameliyat için acil para bulmaları gerekmektedir.İnadı yüzünden eve dönmeyen Yeliz ise büyük tehlike içindedir.Araba kullanmayı öğretme bahanesiyle Eniştesi Yeliz ile ıssız bir yere gider.Ondan faydalanmak için içeceğine ilaç katar.İş arkadaşı Güneş’in çaldığı yüzük yüzünden Elif suçlanır.Annesinin kışkırtmasıyla Timuçin gerçeği öğrenmek için Elif’i zorlar ve onun kalbini kırar.Cansu da gözü olan Şevkiye onu kardeşlerinden koparmak için mahkeme delilli toplamaya devam eder.Bilge için ameliyat parası bulamayan Elif halasından yardım almak zorunda kalır.Şevkiye’nin beklediği an gelmiştir.Cansu’yu almak için uygun anı bekleyen Şevkiye harekete geçer.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Kübr@

Yaş :

Kayıt tarihi : 20/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:130

Nerden :


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:02 pm

7. Bölüm

Şevkiye’nin gerçek yüzü ortaya çıkıyor!

Hala Şevkiye’nin teklifi karşısında Elif’in dünyası kararır. Bir yanda ailenin parçalanması bir yanda Bilge’nin hayatı söz konusudur. Elif, Bilge’nin ameliyat parasını bulabilmek için her kapıyı çalar. Para yüzünden ameliyatı ertelenen Bilge eve çıkar. Halasının tehditlerini ve bu gerçeği Elif kardeşlerinden saklar ve Ameliyat parasını tek başına bulmaya çalışır. Önce iş yerinden sonra dostlarından yardım ister. Hulusi’nin yanında işe başlayan Ali ameliyat için gereken yüklü miktardaki parayı bulur. Paranın bu kadar çabuk bulunması Utku’nun dikkatini çeker ve Ali’den şüphelenir. Ablalarının konuşmaları işe yarar. Yeliz sonunda eve dönmeye karar verir. Ancak hiç beklemediği bir engelle karşı karşıya kalır. Elif, eşyalarını toplayan Yeliz’in bir anda eve dönmekten vazgeçmesine anlam veremez. Bilge ameliyat için tekrar hastaneye yatar. Şevkiye’nin pazara gitmesini fırsat bilen Enişte evde tek başına olan Yeliz ve kötü emelleri için harekete geçer.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
D@ml@

avatar

Kadın

Yaş : 23

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1220

Nerden : almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:04 pm

8. Bölüm

Yeliz, intihara teşebbüs ediyor
İntihara teşebbüs eden Yeliz hastaneye kaldırılıyor. Aynı anda Bilge’nin ameliyatı için hastanede bulunan Elif olanları öğrenince halaları Şevkiye ile şiddetli bir tartışmaya giriyor.
Elif ve Armi, Bilge’nin ameliyatı için hastanedelerken, Yeliz’in de ambülansla apar topar getirildiğini görünce şoke olurlar. Elif, Yeliz’in intihara teşebbüs ettiğini öğrenince Şevkiye ile şiddetli bir tartışmaya tutuşur ve hastanede kıyamet kopar. Hastanedeki olaydan sonra Şevkiye, Cansu’yu almak için hukuki işlemleri başlatır. Üst üste gelen felaketler nedeniyle Elif işe gidemez ve Mihrace’nin gazabına uğrar. Elif işten çıkartılır. Hastaneye gelen Cem olanları duyuca bu kötü haberi veremez ve Mihrace’yi yumuşatmaya çalışır. Ali’nin ameliyat parasını nasıl bulduğunu anlayan Utku gerçekler ortaya çıkmadan yardımda bulunmayı teklif eder. Hulusi, Utku’nun Armi’ye olan ilgisini keşfeder ve kendince önlemler alır. İhmal davası açmaya hazırlanan Ali, Timuçin’in şirketinin aleyhinde bilgiler toplamaya devam eder. Yeliz kendine gelir, ancak hiç bir şey anlatmaz. Onu muayene eden doktor Elif’e tacizden şüphelendiğini söyleyince ortalık bir anda karışır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.BennuYildirimlar.forumotion.com
D@ml@

avatar

Kadın

Yaş : 23

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1220

Nerden : almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:05 pm

9. Bölüm Özeti


Elif, halasına karşı Cansu için savaşıyor

Elif, küçük kardeşleri Cansu’yu kendilerinden koparmaya çalışan halası Şevkiye ile hukuk savaşına girmeye hazırlanıyor.
Şevkiye’nin gerçek yüzü sonunda ortaya çıkmıştır. Şevkiye, Cansu’yu almak için para teklif ekmek dahil her yolu deneyecektir. Bunu anlayan Elif büyük bir korkuya kapılır. Davayı kazanmak için çok iyi bir avukata ihtiyaçları vardır. Halalarının elinde, Cansu’ya bakamadıklarını ve evi geçindiremeyeceklerini kanıtlayan birçok delil vardır. Elif’in işi çok zordur. Fakat umudunu kaybetmez ve Cansu’yu vermemek için her yola başvurur. Sami, kızlara yardım edenin Utku olduğunu anlamıştır. İşlerini berbat ettiği için Utku ile tartışır ve torununa çok kötü bir ceza verir. Yaşadığı travmayı atlatmaya çalışan Yeliz eve döndüğü için mutludur fakat, eniştesi ile ilgili kabuslar görmektedir. Ali duygularını Elif’e açmaya karar verir. Utku da sonunda Armi’yi yemeğe çıkmaya ikna eder. Elif ne kadar dirense de Şevkiye, Cansu’yu mahkeme sonuçlanmadan almak için yeni bir yol bulur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.BennuYildirimlar.forumotion.com
D@ml@

avatar

Kadın

Yaş : 23

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1220

Nerden : almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:06 pm

10.bölüm özeti


Elif, Cansu'yu alıp kaçma planları yapıyor

Elif ve Cansu İzmir’e kaçma planları yapıyor.
Şevkiye’nin, mahkeme sonuçlanmadan Cansu’yu almak istemesi, Elif’i çılgına çevirir. Utku’nun da yardımı ile Cansu’yu Hulusi Bey’in köşkünde saklarlar. Armi ve diğer kızlar ise Şevkiye’ye Cansu’nun Antalya’ya bir aile dostlarının yanına tatile gittiğini söylerler. Fakat Şevkiye bu yalana inanaz. Elif ise Cansu’yu kaybetmemek için her şeyi yapmaya kararlıdır. Öyle çılgına dönmüştür ki; Ali kendisine bu şekilde davranırsa hem davayı kaybedeceğini hem de hapis yatacağını söylese de Elif’i asla ikna edemez. Şevkiye ise kocası Yılmaz, avukat ve polis ile Elif’in iş yerine gelerek bir kez daha olay çıkartır. Hatta tuttuğu dedektif sayesinde Cansu’nun yerini bulur, fakat son anda Timuçin’in yardımı ile Cansu’yu bir kez daha halasına vermekten kurtarırlar. Elif sırf Cansu’yu kaybetmemek için İzmir’e kaçmayı bile düşünmektedir. Şevkiye ile Elif arasında bu kovalamaca yaşanırken; Ali bambaşka bir karar almıştır. Elif’i kaybedeceğni bile bile sırf onun iyiliği için aldığı bu kararı uygulamaya koyacaktır. Utku ve Armi cephesinde işler daha da karışmıştır. Armi’nin kalbini istemeden kıran Utku, onun yerine cafede garsonluk yapmaya başlar. Ancak bu durumdan habersiz olan Armi, Utku’ya hakaret dolu bir mektup yazarak gizlice evine koyar ve işler tamamen içinden çıkılmaz bir hal alır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.BennuYildirimlar.forumotion.com
Hümeyr@
Yönetici
Yönetici
avatar

Kadın

Yaş : 24

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1279

Nerden : Almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:07 pm

11. Bölüm

Şevkiye, Cansu’yu alıyor, Elif çılgına dönüyor!

Halası'nın mahkeme sonuçlanana kadar Cansu’yu alması Elif’i çılgına çevirir. Timuçin, Elif’i nasıl teselli edeceğini şaşırır. Elif, halasına saklandıkları evi kimin söylediğini öğrenince iyice öfkelenir. Elif bütün hıncını Ali’den alır. Armi, Bilge ve Yeliz de Ali’ye tavır alırlar. Utku’ya hakaret dolu mektup yazan Armi, kafeteryaya gitmediği günler kendisinin yerine onun çalıştığını öğrenince panik olur. Utku ise hiç renk vermez ve Armi’ye bir ceza vermeyi düşünür. Bulduğu ceza Armi’yi iyice şaşkına çevirir. Cansu halasının yanında mutsuzdur, her fırsatta eve gitmek ister. Şevkiye türlü türlü numara ve hediyelerle Cansu’yu kandırmaya çalışır. Elif, Cansu’yu almanın yollarını araştırır. Tek çare Yeliz’i konuşturmaktır. Alışveriş merkezinde de Yeliz, eniştesi ile karşılaşır ve onun tarafından yine tehdit edilir. Simge’nin kışkırtması ile Yeliz, eniştesinden kendince intikam alır. Patronu Mihrace’yi sevgilisi için hazırlamaya giden Elif’i ise kötü bir sürpriz beklemektedir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://dizidunyasi.turkforumpro.com
Hümeyr@
Yönetici
Yönetici
avatar

Kadın

Yaş : 24

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1279

Nerden : Almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:07 pm

12.Bölüm Özeti..

Mihrace’nin teklifi karşısında şoka giren Elif ne yapacağını şaşırır.Utku Armi’ye öyle bir ceza keser ki feleğini şaşırır.Hulusi ve ailesi de Utku’ya İngiltere’ye dönüşü için baskı yapar. Cezası gereği her gün Utku ile 2 saat görüşmek zorunda kalan Armi’nin yüreği onun gideceği gün yaklaştıkça daralır. Yeliz’in Simge ile olan arkadaşlığı ilerledikçe daha da tehlikeli bir hal alır.Hulusi’nin evini soymaya karar veren Simge hırsızlık için hem Yeliz’i hem de Bade’yi onlara fark ettirmeden kullanır.Her gün kızların evine gelen Simge sonunda evin anahtarını da ele geçirir. Elif,Armi ile dertleşir.Timuçin’nin annesine kocasının Mihrace ile ilişkisi olduğunu söylerse işine devam edecek ancak onurunu yitirecektir.Onuru seçerse de işsiz kalacak ve Cansu’yu mahkeme de geri kazanmak zora girecektir.Onuru ve para arasında kalan Elif,Mihraceye bu işe onu bulaştırmaması için yalvarır.Ancak Mihrace kararlıdır sözünden dönmez ve Elif seçimini yapar.Elif’in verdiği karar Mihrace’yi de harekete geçirir ve sonunda hep ertelediği bir kararı alır.Yeliz’den aldığı taktik ile Cansu halasının evini altını üstüne getirir ve eniştesinin canını sıkar.Şevkiye onu korumaya çalışsa da Cengiz’in en sevdiği maketi kırınca olanlar olur.Yeliz’den sonra eniştenin karanlık yönü ile Cansu da tanışır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://dizidunyasi.turkforumpro.com
Hümeyr@
Yönetici
Yönetici
avatar

Kadın

Yaş : 24

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1279

Nerden : Almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:09 pm

13. Bölüm Özeti

TİMUÇİN ELİF’İ YEMEĞE ÇIKARIR. ANCAK ORADA ELİF’İ TATSIZ BİR SÜPRİZ BEKLEMEKTEDİR.

ŞEVKİYE CENGİZ’İ BİR DAHA CANSU’YA EL SÜRMEMESİ İÇİN TEHDİR EDER.CANSU’NUN DA ABLALARINA OLANLARI ANLATMASINI ENGELMEYE ÇALIŞIR.

Timuçin,Elif’i annesinin gecikmeli kutlanan doğum günü yemeğine götürür.Bu durum hem Elif hem de onlar için kötü bir süpriz olur.Masada ortam gergindir.Annesi Utku’ya dönüş bileti göndermiştir.Utku konuyu konuşmak için Armi’ye gider.Eğer ona kal derse her şeyi göze alıp kalacaktır.Armi Utku’dan duyduklarına inanamaz.Şiddete maruz kalan Cansu ise şoktadır.Cengiz’in gazabından Şevkiye de nasibini alır.Kızların evine aklına estiği gibi girip çıkan Simge sonunda Hulusi’nin evine girer ve antika bir kaç parça eşyayı yürütür.Hırsızlık ortaya çıkınca Hulusi polisten yardım ister.Ancak eşyaları hemen elden çıkarmak için antikacılara giden Simge kızları zan altında bırakır.Timuçin’nin ailesi ile yemek yiyen Elif gazetelere Kadir’in gelin adayı olarak çıkar.Kadir oalyı kendi yöntemleri ile çözmeye çalışır.Timuçin annesi de Mihrace’den yardım ister.Yeliz,Cansu görmek için halasına gitmek ister ve yine eniştesinin kurduğu bir kumpas ile karşı karşıya kalır.Hırsızlık olayını kısmen çözen Hulusi,bu olayı Utku’nun İngiltere’ye dönmesi için koz olarak kullanmaya karar verir
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://dizidunyasi.turkforumpro.com
Hümeyr@
Yönetici
Yönetici
avatar

Kadın

Yaş : 24

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1279

Nerden : Almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:09 pm

14.Bölüm Özeti..

Armağan, Yeliz için aşkından vazgeçiyor

Armi, Hulusi’nin teklifi karşısında şoke olur. Yeliz için, aşkından vazgeçmek zorundadır. Her şeyden habersiz olan Utku ise Armi’ye teklifini kabul ettiği günün hatırası olarak bir kolye yaptırır. Armi, bütün sinirini Yeliz’den çıkarır. Simge’nin kendisini kullandığına inanmak istemeyen Yeliz öğrendikleri karşısında yıkılır. Cengiz, Elif’i arayarak Cansu’dan vazgeçtiğini ve mahkemeye gelmeyeceğini söyleyince kızlar çok sevinir. Şevkiye ise yıkılmıştır. Cengiz’i ikna etmenin yollarını arar. Utku, Armi’nin kendisinden neden kaçtığını bir türlü anlayamaz. Simge’ye gününü göstermek için bir kez daha buluşan Yeliz, takip edildiğinden habersizdir. Cengiz kendisini dövenleri izlerken ummadığı bir gerçeği öğrenir. Yeliz de hala gözü olan Cengiz bu kozu kullanmaya karar verir. Ali’nin memleketten okumaya gelen tanıdığı Derya ile olan yakınlığı Elif’in kıskanmasına neden olur. Armi’yi sıkıştıran Utku duyduklarına inanmak istemez. Canı çok yanan Utku, Armi’den intikam almak için harekete geçer. Cansu’nun velayet davası için herkes duruşmaya gelir. Armi ve Elif, Cansu’yu istemeyen enişteleri Cengiz’in duruşmaya da gelmemesi üzerine rahatlarlar. Ancak son dakika olan bir gelişme herkes için sürpriz olur. Yeliz’in eniştesini dövdürdüğü gerçeği ortaya çıkar. Kızlar, Yeliz’i sorumsuzlukla suçlarlar ve ona kızarlar. Herkesin üzerine geldiği Yeliz durumu düzeltmek için gizlice eniştesi ile buluşmaya gider. Cengiz ona şok bir teklifte bulunur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://dizidunyasi.turkforumpro.com
Hümeyr@
Yönetici
Yönetici
avatar

Kadın

Yaş : 24

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1279

Nerden : Almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:10 pm

15. Bölüm Özeti


Cemi, Elif ve kardeşlerini rahatsız ediyor

Sarhoş bir şekilde Elif’in evine gelen, bağırıp çağırarak hem onu, hem de kardeşlerini rahatsız eden Cemi’yi, Ali fena halde hırpalıyor.
Armi ile Utku’nun arası iyice gerilir. Utku’nun intikam numarasını yutan Armi söyleyeceklerinden vazgeçer. Kendini suçlu hisseden Yeliz, Cansu’yu alabilmek için yine yanlış bir karar vererek eniştesinin teklifini kabul eder. Timuçin ve babası, Hulusi ile davayı görüşmek üzere ofise gelirler. Timuçin’in Ali ile gergin olan arası orada iyice gerilir ve tatsızlık çıkar. Hulusi, Utku’nun gideceğinden emin olunca rahatlar. Utku kızlarla vedalaşır ancak Armi ortaya çıkmaz. Utku hava alanına giderken Armi pencerede gözyaşlarına boğulur. Cemi uzun zamandır gözü olduğu Elif’in dükkânda akşam mesaiye kalmasını sağlar. İçkiden cesaret alan Cemi, Elif’e duygularını açar. Fakat işler planladığı gibi gitmez. Elif’ten karşılık bulamaz ve kızın evine gitmesi ile iyice öfkelenir. Bu arada daha da sarhoş olur. Gecenin bir saati kızların evine gider ve kapıya dayanır. Sesler mahalleyi ayağa kaldırır. Ali olaya müdahale eder ve Cemi’yi fena halde hırpalar. Elif olanları Mihrace’ye anlatır. Tam o sırada Cemi gelir ve beklenmedik bir açıklama yapar. Elif tarafından sürekli terslenen Ali okulu ve işi bırakıp bir süre memlekete gitme kararı alır. Yeliz, davadan vazgeçmesi karşılığında eniştesi ile okul çıkışı sinemaya gitmek zorunda kalır. Işıklar söndüğünde sadece salonda ikisi vardır. Armi’nin doğum günü vardır. Kızlar Utku’nun gidişi ile iyice yıkılan Armi’nin neşesini getirmek için sürpriz parti hazırlarlar. Parti herkes için sürprizlerle dolu geçer.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://dizidunyasi.turkforumpro.com
D@ml@

avatar

Kadın

Yaş : 23

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1220

Nerden : almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:11 pm

“KÜÇÜK KADINLAR”
16. BÖLÜM ÖzetiOnlar Küçük Kadınlar.Onlar güçlüler,onlar vazgeçmeyecekler ve Onlar ne pahasına olursa olsun düşmemek için hayatla elele mücadele edecek , hep birlikte “büyüyecekler.”
Yapımcılığını D Productions’ın üstlendiği yönetmenliğini Hakan Arslan’ın yaptığı senaryosunu Deniz Akçay’ın yazdığı,başrollerinde Ekin Türkmen, Hande Soral, Fulya Zenginer,Elit İşcan,Selin Ilgar ,Ahmet Levendoğlu,Ali İl,Burak Sağyaşar,Birsen Dürülü,Hülya Şen,Mehtap Bayri,Kemal Pekser,Halim Ercan,Kevork Türker,Ezgi Bakışkan’nın paylaştığı “Küçük Kadınlar” 16. bölümü ile bu akşam Kanal D ekranında.

UTKU GERİ DÖNÜYOR ORTALIK KARIŞIYOR.

YELİZ ENİŞTESİ İLE GİZLİ GİZLİ GÖRÜŞMEYE DEVAM EDİYOR.

Armi’nin doğum gününe gelen Utku bomba etkisi yaratır.Başta Armi olmak üzere herkes onun gelişiyle şok olur.Ancak bu durum onları camdan izleyen Hulusi’nin hiç de hoşuna gitmez.Armi ve Utku aşk sarhoşudur.Partide Timuçin ve Ali arasında ise gerginlik yaşanır.Ancak Utku ve Ali eve gittiklerinde ise Hulusi ile fena tartışırlar.Amcasının vediği karar Hem Utku hem de Ali’yi çok şaşırtır.Bade ise bu kararla yıkılır.Kızlar da akşam evde yaşananları öğrenince çok üzülürler.Elif tarafından reddedilen Cemi intikam peşindedir.Önce Ali’yi dövmeleri için adam tutar,sonra da Elif’i çok zor duruma sokacak bir plan yapar.Kızlar halalarını Cansu konusunda birden bire çok iyi niyetli davranmasına anlam veremezler.Enişte ise sürekli Yeliz’i arayıp buluşmak ister .Cansu’yu geri almak için Yeliz onu atlatamaz ve gizlice buluşmak zorunda kalır.Enişte marinadan tekne ile denize açılma planı yapmıştır.Utku’nun annesi apar topar İngiltere’den gelir veArmi’yi görmek ister.Utku ise ülkesinde okumak için bir yol bulmaya çalışmaktadır.Ancak Utku’nun annesi de boş durmaz Elif ile başabaşa bir görüşme ayarlar.Söyledikleri Elif üzerinde istediği etkiyi yaratır.Artık Utku ve Armi’nin önündeki tek engel Hulusi değildir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.BennuYildirimlar.forumotion.com
D@ml@

avatar

Kadın

Yaş : 23

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1220

Nerden : almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Ptsi Ekim 20, 2008 10:11 pm

Cansu kayıp, ablaları tedirgin 17.Bölüm Özeti


Cansu’yu ne okulda, ne de bahçede bulamayan Armi şoke olur. Elif durumu öğrenince çılgına döner ve Cansu’nun kaybolmasından Armi ile Utku’yu sorumlu tutar. Herkes Cansu’yu bulmak için seferber olur. Timuçin, emniyetten bir yetkiliyi devreye sokar, gazeteye ilan verilir, okul çevresindeki sokaklar tek tek aranır. Fakat Cansu, sanki yer yarılmış da içine girmiştir. Şevkiye bu fırsatı kaçırmaz ve velayet davası için dosyaya delil olarak koyar. Hatta bununla da kalmaz. Zaten yıkılmış olan kızların evine gelerek yaralarına tuz basar. Yeliz velayet davasını halasının kazanmasını engellemek için, eniştesini devreye sokar ve onunla buluşur. Ancak Armi’ye yakalanır ve dikkatleri üzerine çeker. Aramalar sonuç vermez. Cansu’yu ortalarda yoktur. Hakim ise kararını vermiştir. Eve dönmek için çırpınan Cansu ise büyük bir tehlike içindedir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.BennuYildirimlar.forumotion.com
Hümeyr@
Yönetici
Yönetici
avatar

Kadın

Yaş : 24

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1279

Nerden : Almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri C.tesi Kas. 29, 2008 10:30 pm

Yeliz ve Simge saklanıyor


Elif’in şikayeti üzerine halasından alınan Cansu, durum netlik kazanıncaya kadar yetimhaneye verilir. Kızlar bunun şokunu yaşarken enişteleri Cengiz’in, Yeliz tarafından vurulduğu haberi gelir.
Hastaneye getirilen Cengiz’in durumu ağırdır. Polis zanlı olarak Yeliz ve Simge’yi aramaktadır. Ailesini bir arada tutmak için çırpınan Elif artarda aldığı haberlerle yıkılır. Hulusi Bey’in durumunda da bir gelişme yoktur. Kaza sonrası yoğun bakımda yaşam savaşı vermektedir. Ancak Sami’nin abisi için köşke gelişi, kızların, özellikle de Utku’nun hayatını daha da zorlaştırır. Elif, Cansu’yu yetimhaneden almak için harekete geçer. Ancak orada Cansu’nun karşı karşıya kaldığı kötü durumu öğrenince iyice çılgına döner.Şevkiye ise Elif’ten önce davranır.
Timuçin’in Elif’e evlenme teklifi ettiğini öğrenen Ali sinirlerine hakim olamaz.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://dizidunyasi.turkforumpro.com
Hümeyr@
Yönetici
Yönetici
avatar

Kadın

Yaş : 24

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1279

Nerden : Almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri C.tesi Kas. 29, 2008 10:30 pm

Elif ve Armi, Yeliz’i buluyor

Elif ve Armi ,Yeliz’i bulmak için koşuştururken, Şevkiye boş durmaz ve Cansu’yu oradan çıkarıp yayına almanın bir yolunu bulur. Yeliz ve Simge karaya çıkarlar ancak Simge kendinde değildir.Hastaneden de mutlu bir haber gelir. Hulusi Bey kendine gelmiştir. Mihrace, Elif’i ziyarete gelir ve orada Timuçin’in annesi Nazan ile karşılaşır. Elif’e söylediklerine dayanamayan Mihrace sonunda patlar ve Nazan’a kocası ile ilgili tüm gerçekleri anlatır. Simge ile Yeliz kaçmaya ve tehlikeli yerlerde saklanmaya devam ederler. Fakat kızlar bir şekilde Yeliz’e ulaşmayı başarırlar. Onu eve dönmesi için ikna etmeye çalışırlar. Yeliz’in tek şartı vardır. O da polise teslim olmamak. Kızların şartı ise eniştesini neden vurduğunu öğrenmektir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://dizidunyasi.turkforumpro.com
Hümeyr@
Yönetici
Yönetici
avatar

Kadın

Yaş : 24

Kayıt tarihi : 15/10/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:1279

Nerden : Almanya


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri C.tesi Kas. 29, 2008 10:30 pm

24.Bölüm ÖZet

Yeliz’i zor günler bekliyorYeliz’i zor günler beklemektedir. Herkes Yeliz’i ihbar edenin Utku’nun annesi olduğunu zannederken gerçek hepsini şoke eder. Hele bunu öğrenen Yeliz, kimseyi görmek istemez. Hulusi Bey, Yeliz’in davası için büronun en iyi avukatını ayarlar. Kardeşler, ilk duruşma sonrası Yeliz’in tutuksuz yargılanacağını ummaktadırlar. Cezaevi şartları da oldukça kötüdür. Cansu ise hayali arkadaşı ve sağlıksız ruh hali ile bütün sevenlerini korkutmaktadır. Elif, halasına kocası ile ilgili tüm gerçekleri anlatır. Şevkiye duyduklarına inanmak istemez. Kocası ile yüzleşmeye gider. Armi de hastaneye, sürpriz ziyarette bulunur. Şartlar hepsi için daha da zorlaşmıştır. Elif, hem Yeliz’i hem de Cansu’yu kurtarabilmek için bir karar vermek zorundadır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://dizidunyasi.turkforumpro.com
Ay IsigiKadın

Yaş : 39

Kayıt tarihi : 03/11/08

Mesaj Sayısı : Rep Puanı:170

Nerden :


MesajKonu: Geri: Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri Perş. Ara. 04, 2008 8:47 pm

26. bölüm özeti

TİMUÇİN’NİN EVLENME TEKLİFİNİ ELİF KABUL EDİYOR.ALİ BAŞKA BİR ÇIKIŞ YOLU BULMAK İÇİN UĞRAŞIYOR.

YELİZ’DEN İNTİKAM ALMAK İÇİN HAREKETE GEÇEN SİMGE GENGİZ İLE SÜPRİZ BİR TELEFON KONUŞMASI YAPAR.


Yeliz kardeşlerini görmeyi reddediyor.Ancak koğuşta da durumu hiç iç açıcı değildir.Yeliz’in kendisini ihbar ettiğini düşünen Simge sürekli onunla uğraşır ve ceza almasını sağlar.Elif’in Timuçin ile evleneceğini öğrenen Ali’nin dünyası başına yıkılır.Elif’in ailesini toparlayabilmek için başka çaresi yoktur.Yeliz’in davasını Hulusi bizzat kendi üstlenir.Kızlar ile görüşmeye gider.Ancak Simge’nin tavrı iş birliğine yanaşmayacak şekildedir.Çünkü gizlice Cengiz’e telefon eden Simge başka planlar peşindedir.Cansu’nun durumu ise giderek kötüleşmektedir.Hayali arkadaşı Özge ile her gün daha çok vakit geçiren Cansu hayatını tehlikeye atacak yaramazlık yapmaktadır.Şevkiye Cansu’nun bu durumu ile baş edemez haldedir.Bade’ye gelen esrarengiz telefon ise onun bütün sinirini alt üst eder.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör

Küçük Kadınlar Bölüm Özetleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Kücük Kadinlar -
forum kurmak | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Suistimalı göstermek | Ücretsiz bir blog yaratın